FÜSIOTERAPEUT

Füsioteraapia on füüsikaline ravimeetod, kus kesksel kohal on terapeutiline harjutus. Kasutatakse ka palju sooja ja külma ravi ning vett ehk vesifüsioteraapiat, kus on kokku viidud soojus, vee masseeriv toime kõigile keha organsüsteemidele ja olematu kehakaal. Teraapiatoe spetsialistid pakuvad järgmisi teenuseid: imikute ja väikelaste füsioteraapia, liigeste ja lihaste füsioteraapia, füsioteraapia ülekaalu puhul, füsioteraapia eakatele.

Broneeri aeg siin

TEGEVUSTERAPEUT 

Tegevusteraapia on: inimese füüsilise ja psüühilise seisundi mõjutamine eesmärgipäraselt valitud tegevuste kaudu, et taastada inimese võime iseseisvalt toime tulla igapäevatoimetustega.

Kui inimese toimetulek on haiguse või õnnetuse tõttu saanud kahjustada, võib olla suureks abiks harjutamine koos tegevusterapeudiga, et taastada toimetulekuvõime. Näiteks hügieenitoimingud, riietumine , söömine jne. Mida tegevusterapeut teeb? Viib läbi erinevaid tegevusi koos kliendiga. Lisaksvalib ja soovitab tegevusterapeut abivahendeid ja õpetab neid kasutama ning hooldama.

Broneeri aeg siin

PSÜHHOLOOG

Psühholoogia uurib: käitumist ja vaimseid protsesse  ning nendevahelisi seoseid.

Psühholoog aitab Sul vaadata end kõrvalt, analüüsida tekkinud olukorda ilma emotsioonideta ja professionaalselt. Psühholoogi töö oluline osa on kuulata abivajaja ära ja püüda avada probleemi need küljed, mis on avatud lahenduse leidmisele. Tuntud tarkusetera kinnitab, et igast olukorrast on väljapääs. Just sellise väljapääsu leidmine üheskoos ongi psühholoogi töö ja selles seisnebki psühhoteraapia mõte. Kui Sind kimbutab ärevus, hirmud, taltsutamatu viha, süü- või häbitunne, sundmõtted, oled füüsiliselt  haige, või on mure seotud perega, on psühholoog just see õige inimene, kellega oma mõtteid ja muret jagada.

Broneeri aeg siin

SOTSIAALTÖÖTAJA

  • aidatab klientide sotsiaalsete probleemide puhul
  • kogub teavet klientide vajaduste kohta ning selgitada nende õigusi ja kohustusi
  • analüüsib kliendi olukorda ja pakkuda võimalusi probleemide lahendamiseks
  • valmistab ette materjale või teatisi kohtu- ja muude juriidiliste menetluste tarvis
  • hindab, kavandab, töötab välja ja arendab hoolekandeteenuseid
  • aitab keha- või vaimupuudega inimestel leida vajalikku arstiabi, rehabilitatsiooni ja hoolekannet
  • klientide eriprobleemide hindamine, tegelike probleemi põhjuste selgitamine ning leevendusstrateegiate kujundamine ja nende elluviimine

Sotsiaaltöötja peab aru saama, millist abi inimene vajab, ning oskama anda teavet toetuste saamise võimaluste kohta. Sotsiaaltöötaja töö on suunatud kindlale piirkonnale või teatud kliendirühmale. Erioskuste ja teadmiste omandamisel võib sotsiaaltöötaja spetsialiseeruda laste, eakate, puudega inimeste, kodutute ja töötute hoolekande valdkonnale.

Broneeri aeg siin

LOOVTERAPEUT

Loovteraapia on teraapia meetod, mis sobib hästi nii noortele kui täiskasvanutele, kes kogevad stressi, depressiooni, ärevust või keda vaevab madal enesehinnang. Loovterapias kasutatakse kunstitehnikaid nagu joonistamine, maalimine, liivaga tegelemine mis aitavad emotsioone väljendada. Kunstiga tegelemise kogemus või oskus pole vajalik. Teraapia eesmärgiks on aidata kliendil parandada oma eluga toimetulekut. Konkreetsed eesmärgid sõltuvad iga kliendi individuaalsetest vajadustest. Loovteraapia kasulik kui:

Loovteraapia annab võimaluse: 1. Distantseeruda problemist ja näha seda kõrvalt kirjutades paberile tressitekitatava olukorda; 2. Emotsioonide läbitöötamist. Vastavalt eesmärkidele saab kunsti kaudu teha lõdvestavaid tehnikaid, mis vähendavad ärevust ja pinget ning vabaneda negatiivsetest emotsioonidest: hirm, viha, ärritus jne. Oluline teraapiaprotsessis on emotsioonide äratundmine ja aktsepteerimine; 3. Avaneda sisemisressurssi ning parandada eluga toimetulekut. Kunstitegevus kiirendab aju verevarustust ning tõstab õnnehormoonide taste

Broneeri aeg siin

TOITUMISNÕUSTAJA

Toitumisnõustaja aitab: 1. Muuta oma toidulauda mitmekesisemaks, kvaliteetsemaks ja tervislikumaks; 2. Langetada või tõsta kaalu; 3. Hoida  saavutatud tulemusi.

Toitumisnõustaja arvestab individuaalselt kliendi eesmärke, elustiili ja tervislikku seisukorda ning lähtub riiklikest toitumissoovitustest. Toitumisnõustaja aitab mõista õige söömise põhimõtteid: kui tihti, kui palju ja mida süüa. Toitumisnõustamine sisaldab söömise ja söömisharjumuste ülevaatamist ning kliendi menüü analüüsi. Toitumisnõustaja selgitab nädalase ja  igapäevase menüü koostamise reegleid, Annab soovitusi tervislikumate valikute tegemiseks ja mida muuta oma toitumises, et jõuda soovitud eesmärkideni. Aitab koostada tasakaalustatud  ja mitmekesiseks toitumiseks menüü.

Enne esmakordset kohtumist  saadab toitumisnõustaja klendile  e-postiga ankeedi üldiste küsimustega (tervisliku seisundi, eluviisi ja harjumuste kohta). Lisaks ankeedile on soovitav kirja panna vähemalt kolme päeva menüü, et nõustaja saaks juba esmakohtumiseks teha menüü analüüsi.

Broneeri aeg Mustamäele